بیمارستان امیرالمومنین (کلینیک فرهنگیان)

 تاریخ تاسیس: ۱۳۸۰

 تلفن: ۰۴۱۳۷۲۳۰۵۵۵

 آذربایجان شرقی، مراغه، میدان کوره خانه، روبروی مسجد، کلینیک فرهنگیان

حوزه های تخصصی


جستجو یا محدود کردن نتایج{{$select.selected.sp_name}}

فیلتر تقویم پزشکان


{{$select.selected.doc_family}}

{{$select.selected.sp_name}}

فیلتر تقویم خدمات


{{$select.selected.service_caption}}

مراغه شهری است در استان آذربایجان شرقی که در کنار رودخانه صوفی چای ودر دامنه جنوبی کوه سهند گسترده شده است و با دارا بودن ۲۶۸۴۵۱ نفر جمعیت در سال ۱۳۹۴، دومین شهر بزرگ و پرجمعیت استان پس از تبریز به شمار می رود.

شبکه بهداشت و درمان شهرستان مراغه همواره مسئولیتی مضاعف و نقشی موثر در حفظ و ارتقای سطح سلامت جمعیت تحت پوشش داشته است. به همین علت پس از پایان جنگ تحمیلی دولت جمهوری اسلامی به کمک مسئولین محلی، جهت بالا بردن استعداد درمانی شهرستان در سال ۱۳۶۹ اقدام به مطالعه و ساخت بیمارستانی با ۹۶ تخت مصوب در جوار روستای نوا واقع در ۲ کیلومتری شهرستان مراغه به نام بیمارستان حضرت امیرالمومنین علی(ع) نمود. با توجه  به شروع پروژه از سال ۱۳۷۱ و اتمام  آن در سال ۱۳۷۸ و تغییر و تحول  در سطح  دانشگاه، در تیر ماه سال ۱۳۸۰  این مرکز توسط رئیس مجلس شورای اسلامی وقت و با حضور مقامات محلی رساماً افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. در بدو افتتاح این مرکز با ارائه خدمات بخش های داخلی فعالیت خود را آغاز نمود و در آبانماه همان سال بخش های جراحی از بیمارستان شهید بهشتی  به این بیمارستان انتقال  یافته و این واحد  درمانی با دو بخش داخلی و دو بخش جراحی و ICU شروع  به فعالیت نمود. با توجه به شروع عملیات بهسازی بیمارستان بوعلی سینا و لزوم راه اندازی بخش های ویژه به منظور جلوگیری از ارجاع بیماران و تحمیل هزینه های مالی و روانی به آنان، در سال ۱۳۸۸ بخش CCU و POST CCU نیز به واحدهای این بیمارستان اضافه شد و این مرکز با ظرفیت ۱۲۶ تخت به یکی از قطب های  درمانی جنوب  استان  تبدیل  شده است.

بعد از ارتقای شبکه بهداشت و درمان شهرستان مراغه به دانشکده علوم پزشکی در سال ۱۳۹۲ و در راستای طرح تحول نظام سلامت این مرکز نیز همچون سایر مراکز ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کشور افدام به اجرای ضوابط ابلاغ شده از سوی وزارت خانه متبوع نمودند. بهسازی بخش ICU که عملیات آن در سال ۱۳۹۴ به پایان رسید و همچنین اصلاح ساختار فیزیکی و تجهیزات بخش های بستری موجب افزایش رضایت و ارائه خدمات مطلوب تر به بیماران و مراجعه کنندگان محترم گردید.

با توجه به نتایج مطالعات و نیاز سنجی های صورت گرفته و لزوم ارتقای سطح خدمات اورژانس و همچنین نیاز مبرم منطقه به مرکز ارائه خدمات شیمی درمانی، در سال ۱۳۹۴ عملیات احداث دو پروژه اورژانس جدید بیمارستان امیر المونین علی(ع) و مرکز شیمی درمانی آغاز شده است و امید آن میرود که با راه اندازی مراکز مذکور گامی مثبت و موثر در ارائه خدمات به مردم عزیز منطقه برداشته شود.

{{row.type_caption}} {{row.node.node_title}}

خدمات:

رزرو