بیمارستان توانبخشی رفیده

 تاریخ تاسیس: ۱۳۹۰

 تلفن: ۰۲۱۲۲۶۷۸۵۱۹-۰۲۱۲۳۵۷۰

 تهران، قیطریه، خیابان شهید برادران سلیمانی، کوچه شهید نعمتی

حوزه های تخصصی


جستجو یا محدود کردن نتایج{{$select.selected.sp_name}}

فیلتر تقویم پزشکان


{{$select.selected.doc_family}}

{{$select.selected.sp_name}}

فیلتر تقویم خدمات


{{$select.selected.service_caption}}

تاریخچه بیمارستان

 

بیمارستان توانبخشی رفیده در منطقه قیطریه تهران در ساختمانی با زیربنای حدود ۶۰۰۰  متر مربع بعنوان اولین بیمارستان توانبخشی ایران و با تجهیزات مدرن از سال ۱۳۸۳ شروع به کار کرده و تا کنون چند کلینیک منحصر به فرد از جمله کلینیک توانبخشی اعصاب، سالمندان، بیماری صرع و ام اس، روانی رفتاری کودکان و اختلالات ذهنی در کودکان در آن افتتاح گردیده و مشغول به فعالیت می باشند.

این مرکز با تیم توانبخشی تخصصی متشکل از اعضاء هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در تخصص های مختلف اعم از پزشکان متخصص داخلی مغز و اعصاب، اعصاب و روان، طب فیزیکی و توانبخشی، سالمندی، داخلی گوارش و ریه، داخلی قلب و عروق، طب کار، جراح مفاصل و استخوان (ارتوپدی) و بیماری های اطفال و کارشناسان مجرب توانبخشی اعم از فیزیوتراپی،‌ کاردرمانی، گفتاردرمانی،‌ پرستاری، روانشناسی و مددکاری اجتماعی، مشاوره و روان درمانی به صورت کار گروهی برای اولین بار در سطح کشور در مرحله تحت حاد در حال ارائه خدمت به توان خواهان می باشد.

بیماران مبتلا به انواع بیماریهای مزمن نورولو‍ژیکی و اعصاب و روان در مقاطع سنی گوناگون شامل کودکان ۲-۱۲ سال و بزرگسالان ۱۸ سال به بالا و سالمندان از ۵۰ سال به بالا می توانند جهت ادامه درمان اختلالات ناتوان کننده خویش با مراجعه به این مرکز از خدمات متنوع توانبخشی آن بهره مند گردند.

هر بیمار در بدو ورود توسط پزشکان متخصص امر معاینه شده و پس از تشخیص نوع بیماری و تعیین روند درمان به تیم توانبخشی مورد نیاز خود معرفی می شود. اعضاء تیم توانبخشی با تشکیل کارگروههای لازم با سیر منظم سیر پیشرفت یا عدم پیشرفت درمان و توانبخشی توان خواه مراجعه کننده و دلایل آن را بررسی کرده و برنامه درمانی و توانبخشی لازم و موثر برای مراجعین خویش تنظیم و در صورت لزوم اصلاح می نمایند.

این مرکز با توجه به درمانی، پژوهشی بودن و برخورداری از نعمت حضور اساتید برجسته علوم پزشکی و پیراپزشکی و توانبخشی و در اختیار داشتن تجهیزات تشخیصی و درمانی مناسب و به روز دنیا محل آموزش دانشجویان رشته های توانبخشی به صورت عملی و بالینی با حضور اساتید مربوطه می باشد که برنامه آموزشی ارائه شده در هر بخش از این مرکز به تفکیک در همان قسمت اعلام خواهد شد.

{{row.type_caption}} {{row.node.node_title}}

خدمات:

رزرو