کلینیک ویژه دانشکده دندانپزشکی البرز

 تاریخ تاسیس: ۱۳۹۴

 تلفن: ۰۲۶۳۳۵۳۱۶۱۴

 البرز، کرج، ۴۵متري گلشهر، خيابان شهيد کتويي زاده، دانشکده دندانپزشکي

توجه:

  • دریافت فایل تعرفه‌های خدمات دندانپزشکی
  • نوبت‌دهی فقط در زمینه‌ی تشکیل پرونده و گرفتن طرح درمان توسط متخصص بیماری‌های دهان و دندان انجام می‌شود و گزینه نوبت‌دهی برای بقیه‌ی اساتید غیر فعال می‌باشد.

 

تاریخچه:

دانشکده  دندانپزشکی یکی از واحد‌های دانشگاه علوم پزشکی البرز می باشد که در منطقه ۴۵ متری گلشهر در زمینی به مساحت شش هزار متر در شهر کرج واقع است و دارای بخش‌های تخصصی و حدود ۱۰۰ دستگاه یونیت دندان‌پزشکی است.

دانشکده دندانپزشکی البرز با توجه به نیاز استان به آموزش پایدار و نیاز مردم به خدمات دندانپزشکی تخصصی در سطح ۳ خدمات سلامت ،  تأسیس شده است. خدمات این دانشکده در بخش‌های تخصصی شامل تشخیص و بیماری‌های دهان فک و صورت، جراحی فک و صورت، پروتزهای دندانی، آسیب شناسی دهان و فک و صورت، ارتودنسی، دندانپزشکی اطفال، ترمیم، اندودانتیکس، جراحی لثه و ایمپلنت، رادیولوژی دیجیتال، اتاق استریلیزاسیرن مرکزی بخش‌های لابراتولوژی، پری کلینیک می‌باشد و آماده ارائه خدمات درمانی دهان و دندان در حد تخصصی است.

در حال حاضر دانشکده دندانپزشکی البرز در مقاطع دکترای حرفه ای دندانپزشکی ، دارای 350 دانشجو می‌باشد.

از نظر فضای فیزیکی تحت اشغال بخش‌های آموزشی درمانی در بدو تاسیس حدود هزار و دویست متر مربع فضای کلینیک‌های آموزشی بود که از ترم مهرماه ۹۷ فضایی بالغ بر هزار و ششصد متر مربع و در پنج طبقه به آن افزوده شد و همچنین بیش از هزار متر مربع فضاهای پشتیبانی شامل سلف سرویس جدید، کتابخانه و سالن آمفی تئاتر و بخش درمان جامع نگر در حال ساخت می باشد. 

همچنین از افتخارات این دانشکده استقرار و بهسازی بخش رادیولوژی فک و صورت می‌باشد که از تمامی دانشکده‌های قدیمی و با سابقه دندانپزشکی پیشی گرفته است در بخش رادیولوژی علاوه بر وجود ۵ دستگاه کابین رادیوگرافی PA و دستگاه‌های OPG و لترال سفالومتری و یک دستگاه CBCT  که این دستگاه قادر است سطح مقطع استخوان‌های فکین را جهت اقداماتی نظیر کار گذاشتن ایمپلنت، بررسی ارتباط دندان‌ها با کانال عصبی و ارتباط دندان‌های نهفته با ریشه دندان‌های محاور و ... را بررسی می‌کند و از ابزار تشخیصی مهم و گران می‌باشد که با توجه به فعال شدن بخش ایمپلنت و تعرفه دولتی خدمات CBCT در این دانشکده، شهروندان و مراجعین از خدمات تصویر برداری تخصصی با تعرفه دولتی بهره مند خواهند شد.

لابراتوار‌های تخصصی دندانسازی دانشکده دندانپزشکی البرز دارای بیش از ۴۸ میز لابراتوار با استانداردهای روز لابراتواری می‌باشد که نیازهای دانشجویان را در عرصه‌ی پری کلینیک و فانتوم برآورده می‌سازد. این میزها دارای پانل‌های اختصاصی جهت نصب هد فانتوم و کست‌های دنتیک بوده و شبیه سازی کامل بیمار را جهت دانشجویان انجام می‌دهد.

 

 

 

{{$select.selected.sp_name}}

{{$select.selected.doc_family}}
{{$select.selected.sp_name}}